realitní klíčrealitní klíč

Jak prodáváme my

Chcete prodat svoji nemovitost a rozhodli jste se oslovit naši realitní kancelář? Stačí, když nám zavoláte, nebo napíšete e-mail. My se Vám co nejdříve ozveme a domluvíme termín návštěvy ve Vaší nemovitosti.

 

První schůzka

Po seznámení v klidu probereme vše, co je spojeno s Vaším rozhodnutím nemovitost prodat . Například, do kdy potřebujete nemovitost prodat, jaká je Vaše představa o prodejní ceně, nutnost zajištění návaznosti na koupi nemovitosti jiné, atd. My Vás seznámíme s našimi službami, průběhem prodeje a zodpovíme veškeré Vaše dotazy.
Pak společně celou nemovitost projdeme a probereme technické údaje Vaší nemovitosti, těmi jsou např. rok výstavby, provedené rekonstrukce, napojení sítí a provozní náklady; u bytu pak výše fondu oprav, náklady na provoz bytu, provedené a plánované rekonstrukce domu; u pozemků podmínky případé budoucí výstavby, existence sítí...atd.
Následně provedeme finanční analýzu a cenový tržní odhad nemovitosti.
V případě, že se rozhodnete s námi nemovitost prodávat, vše sepíšeme a jdeme na to....

 

Příprava na prodej

Nejdříve Vám doporučíme, jak nemovitost co nejlépe nachystat na prodej. Lidé vybírají nejen podle svých potřeb, ale také podle vlastního pocitu, který mají při návštěvě nemovitosti.
Nemovitost nafotíme a po domluvě natočíme videoprohlídku a to nejen ze země, ale i z výšky! Náš nový pomocník DRON umí vyfotit a natočit video celé vaší nemovitosti a přilehlých pozemnků. Prezentace nemovitosti tak dostane úplně jiný rozměr!
Nemáte plány? Nevadí, provedeme zaměření a vyhotovíme 2D i 3D plány. Klienti pak mají dokonalou představu o dispozici nemovitosti a nic je nepřekvapí. Většina zájemců chodí na prohlídky už s našimi plány v ruce.
Povinností prodávajícího při zahájení prodeje je zajištení průkazu energetické náročnosti budovy. Tato povinnost je u domů i bytů. U výhradní spolupráce Vám energetický štítek zajistíme zdarma.
V této fázi přípravy nachystáme texty inzerátu, vybereme nejlepší fotografie a zpracujeme video. Vše Vám zašleme k odsouhlasení a inzerát následně zveřejníme na nejnavštěvovanějších realitních serverech.
Na přání ještě necháme zhotovit inzertní plachtu „Na prodej“ a pověsíme ji na viditelné místo. Je to další, velice efektivní podpora prodeje.

 

Prohlídky

Prohlídky probíhají vždy za účasti makléře a po domluvě s Vámi. Nemáte čas se prohlídek zúčastnit? Nevadí, svěřite nám klíče a my provedeme prohlídky sami.
Díky naší nové službě REALITNÍ AGENT můžete sledovat podrobný průběh prodeje Vaší nemovitosti kdykoli a okudkoli. Stačí se příhlásit na našich webových stránkách a máte kompletní přehled o inzerci, počtu prohlídek, reakcích klientů po prohlídkách, případných návrhů kupní ceny a další fáze postupů až po ukončení prodeje.
Prohlídky jsou ukončeny v okamžiku, kdy si kupující nemovitost zarezervuje složením blokační zálohy.

 

Po rezervaci nemovitosti

Po rezervaci nemovitosti kupujícím advokát vypracuje návrhy smluv a ty Vám co nejdříve pošleme. Advokát je připraven odpovědět na Vaše dotazy a smlouvy případně upravit dle požadavků obou stran. Po odsouhlasení smlouvy podepíšeme.
V případě úhrady kupní ceny hypotečním úvěrem nás bude navíc čekat provedení odhadu pro úvěrující banku, podpis zástavní smlouvy a její vložení na katastrální úřad.
V okamžiku složení celé kupní ceny ve zvolené úschově, vloží advokát kupní smlouvy na katastrální úřad. Po přepisu vlastnického práva uvolní schovatel část kupní ceny odpovídající dani z nabytí nemovitosti příslušnému finančnímu úřadu a zbývající část kupní ceny zašle na Váš účet.

 

Poprodejní servis

Nachystáme veškeré formuláře pro předání nemovitosti, následně nemovitost společně s vámi předáme kupujícím a my potom přepíšeme odběry veškerých energií a služeb na nové majitele.
Posledním krokem je podání daňového přiznání. S tímto si také nemusíte dělat starosti, my daňové přiznání zpracujeme a po Vašem podpisu podáme na příslušný finanční úřad.

 

Reference

Byli jste spokojeni? Rádi zařadíme i Vaši referenci na našich webových stránkách.
Potěší nás, když naše služby opět využijete, nebo nás doporučíte ve svém okolí.

 

Podrobné informace

Chcete podrobnější informace, rady a znát povinnosti při prodeji nemovitostí? Stáhněte si náš e - book který jsme pro Vás připravili.